Nowoczesne urządzenia

Motomed Viva 2 KG

Rotor kończyn górnych Pacjent może trenować aktywnie pokonując stopnie oporu - od bardzo niskiego - do bardzo wysokiego. Jeżeli wystąpią objawy zmęczenia, pacjent może w każdej chwili przerwać ćwiczenia. W takim przypadku silnik przejmie automatycznie trening i będzie biernie poruszał ramionami.

PUR

Przyłożkowe urządzenie rehabilitacyjne Na początkowym etapie rehabilitacji najbardziej wskazane są ćwiczenia wykonywane w podwieszeniu bądź samowspomagane. Istotne, aby rozpoczynać ćwiczenia bez lub z małym obciążeniem. Systematycznie i z zaangażowaniem wykonywać zalecane ćwiczenia, co umożliwi lepsze i szybsze efekty. Urządzeniem, które idealnie sprawdza się tego typu terapii jest przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne PUR.

Parapodium statyczne

Urządzenie do pionizacja pacjenta Głównym przeznaczeniem urządzenia jest pionizacja pacjenta, stabilizacja kończyn dolnych i tułowia oraz uwolnienie kończyn górnych od funkcji podpórczej, porażenia oraz niedowłady kończyn - w uszkodzeniach urazowych, wadach wrodzonych, schorzeniach nabytych rdzenia kręgowego od poziomu C4 dystalnie, zaburzenia funkcji motorycznych - porażenia, niedowłady, postępujące dystrofie mięśniowe.

BALANCER

Jako pierwsza i jedyna placówka opieki i rehabilitacji w województwie łódzkim zakupiliśmy urządzenie Balancer.

Balancer wykorzystuje system podwieszenia bezpośredniego, pozwalającego na zabezpieczenie Pacjenta przed upadkiem podczas prowadzenia ćwiczeń równowagi, chodu oraz treningu propriocepcji (orientacji ułożenia części własnego ciała). Urządzenie jest przeznaczone do zastosowania w neurologii, ortopedii oraz geriatrii. Balancer System jest szczególnie przydatny w rehabilitacji osób z lękiem przed upadkiem. Rehabilitacja z użyciem Balancer System polega na stworzeniu naturalnych warunków środowiskowych prowadzących do utraty równowagi ( przy zastosowaniu zewnętrznych perturbacji czyli użyciu przeszkód podłogowych) oraz samodzielnego odzyskania równowagi przez pacjenta z zabezpieczeniem przed upadkiem. Celem rehabilitacji jest wyeliminowanie lęku oraz wygenerowanie przez pacjenta właściwych wzorców ruchowych zmniejszających zagrożenie utraty równowagi i upadku.

Pacjent ubrany w kamizelkę i doczepiony do prowadnicy może poruszać się w zabezpieczeniu bez ryzyka upadku. Mając wolne ręce może wykonywać czynności takie jak noszenie przedmiotów, rzucanie piłki itd. Dzięki temu urządzeniu Pacjent w zabezpieczeniu może również korzystać z mechanicznej bieżni lub sprzętu do ćwiczeń równowagi bez ryzyka upadku.

LIFTER

Urządzenie Lifter przeznaczone jest dla wszystkich pacjentów z niedowładem kończyn dolnych, niedowładem połowiczym oraz przy ogólnym osłabieniu pacjenta. Szczególnie przydatne dla pacjentów geriatrycznych. Pozwala na wykonywanie czynności wstawania i siadania, oraz wspomaga chodzenie w zależności od zakresu odciążenia ciała.

Odciążenie wykonywane jest przez system dwóch sprzężonych z sobą siłowników za pomocą pilota ręcznego przez terapeutę. Wielkość odciążenia widoczna jest na monitorze, nad głową pacjenta. Odbywa się to poprzez system dwóch sprzężonych tensometrów podłączonych do monitora. Odciążenie wspomaga chodzenie, oraz pozwala łatwiej nauczyć się prawidłowych wzorców chodu oraz stawiania stóp podczas marszu. Pomaga także w poprawie koordynacji i balansu ciała.

Specjalnie zaprojektowane uprzęże w trzech rozmiarach L, M, S pozwalają na indywidualne dopasowanie do rozmiaru pacjenta tak, aby nie przeszkadzały podczas treningu. System jezdny pozwala na płynne i lekkie toczenie urządzenia w określonym kierunku. Szeroki zakres regulacji poręczy oraz unikalny ich kształt pozwalają łatwo dopasować szerokość i wysokość do indywidualnej postawy pacjenta. Rozmiary urządzenia pozwalają na przemieszczanie się urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia.

MOTOMED VIVA 2

Urządzenie do rehabilitacji ruchowej, treningu pasywnego i aktywnego wspomagającego nóg 14 programów terapeutycznych, funkcja treningu dla pacjentów z silną spastycznością, biofeedback i pełna kontrola treningu.

Najwyższej jakości urządzenie do terapii ruchowej MoTomed umożliwia poruszanie nogami lub rękami za pomocą silnika, lub trenowanie ich własnymi siłami. Trzy tryby terapeutyczne umożliwiają użytkownikowi dobranie treningu do aktualnych potrzeb.

MoTomed uzupełnienia ręczną fizjoterapię w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i kardiologicznej, a także w geriatrii. repetytywne (powtarzające się) i naprzemienne ruchy przy zastosowaniu MoTomed można porównać z jazdą na rowerze. użytkownik trenuje oddzielnie nogi, ręce, lub – w zależności od modelu – jednocześnie nogi i ręce.

Wskazania: stwardnienie rozsiane, udar, porażenie poprzeczne, porażenia spastyczne, miopatie, urazowe uszkodzenie mózgu, porażenie mózgowe, parkinson, rozszczep kręgosłupa, polineuropatia, zespół guillaina-Barrégo, polio, dystrofie.

Wanna do masażu wirowego kończyn dolnych (stóp i podudzi)

Wirówka przeznaczona jest do masażu wirowego okolic stóp, stawów skokowych i podudzi. Masaż prowadzony jest za pomocą 4 dysz z regulacją kierunku wypływu strumienia wody montowanych na ścianie wanny.

Wanna do masażu wirowego kończyn górnych

Wirówka przeznaczona jest do masażu okolic dłoni, przedramion i stawów łokciowych. Dzięki zastosowaniu dysz o regulowanym kierunku wypływu strumienia wody, pozwala przeprowadzić dokładną terapię kończyny górnej.

Wanna z podnośnikiem

Przeznaczona jest do kąpieli medycznych, aromatoterapii, polewań.
Masaż perełkowy to wodny zabieg leczniczy, który wykonywany jest w wannie, która posiada specjalne dysze pozwalające na dostarczanie gazu pod ciśnieniem. Wytwarzane bąbelki delikatnie masują całą skórę pobudzając naczynia krwionośne do pracy. Zabieg ten jest bardzo przyjemny i odprężający

Komora HBOT

Urządzenie do hiperbarycznej terapii tlenowej.
W trakcie zabiegu pacjent oddycha czystym tlenem, podawanym pod zwiększonym ciśnieniem. Połączona moc zwiększonego ciśnienia i zwiększonego stężenia tlenu sprawia, że gaz ten z większą łatwością przedostaje się do płynów ustrojowych: krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego, który odżywia mózg i rdzeń kręgowy. Dostarczenie zwiększonej ilości tlenu do gorzej ukrwionych miejsc zwiększa szansę na ich regenerację.

Aparat Combi

Urządzenie do zabiegów fizykalnych.
Zaawansowany technologicznie aparat 4-kanałowy - elektroterapia z pełną gamą prądów, ultradźwięki, laseroterapia.

Wózkowanna

Sprzęt do utrzymania higieny leżącego podopiecznego
Wózkowanna hydrauliczna służąca do przewożenia pacjenta z łóżka pod prysznic, zapewniając pacjentowi komfort i bezpieczeństwo.

System do ćwiczeń i rehabilitacji

Urządzenie ułatwia rehabilitację kończyn dolnych, górnych, wspomaga utrzymanie pozycji pionowej. Ułatwia wprowadzenie wyjątkowo rozbudowanych zestawów ćwiczeń, które mogą się odbywać na kilku wysokościach – stopy, kolana, obręcz biodrowa, odcinek lędźwiowy, piersiowy kręgosłupa, obręcz barkowa i odcinek szyjny kręgosłupa. Poszczególne etapy ćwiczeń możemy moderować za pomocą różnorodnych obciążeń, w zależności od stanu zdrowia, stadium zmęczenia, wytrzymałości czy ogólnej kondycji Pacjenta.

BTL Lymphastim

Masaż uciskowy jest klinicznie udowodnioną metodą terapeutyczną, która przynosi natychmiastowe i widoczne efekty. Aparaty Lymphastim działają na zasadzie sekwencyjnego masażu uciskowego. Specjalne aplikatory z systemem zachodzących na siebie komór zapewnią delikatny masaż, pobudzając naturalną cyrkulację limfy.

Neuroforma

Rehabilitacja w wirtualnej rzeczywistości

Neuroforma to innowacyjny system przeznaczony do rehabilitacji w warunkach wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem sprzężenia zwrotnego biofeedback. System Neuroforma jest narzędziem do treningu funkcjonalnego wyposażone w wygodne, mobilne stanowisko składające się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego oraz systemu optycznego w technologii 3D.

Pacjent wykonuje zadania w atrakcyjnym wirtualnym środowisku, co zwiększa jego zaangażowanie i motywację oraz poprawia nastawienie do ćwiczenia i zadowolenie z usług rehabilitacyjnych. Wszystkie te elementy mają też swój wkład w zwiększenie efektywności rehabilitacji.

Baza interaktywnych ćwiczeń stanowi podstawę systemu Neuroforma. Połączenie zadań poznawczych i ruchowych w tzw. paradygmacie podwójnego zadania stanowi o unikatowości Neuroformy. Pacjent kieruje obiektami na ekranie za pomocą ruchów ciała, dzięki czemu nieustannie poprawia sprawność fizyczną. Jednocześnie stawiany jest przed zadaniami umysłowymi o różnym stopniu złożoności. Włączenie elementów poznawczych do zadań ruchowych przynosi korzyści w pracy ze wszystkimi pacjentami, a w rehabilitacji neurologicznej jest szczególnie istotne.

Moduł terapii lustrzanej to specjalistyczne ćwiczenia dedykowane zwłaszcza pacjentom po udarze. Tradycyjne lustro zostało zastąpione kamerą i ekranem. Dzięki zaawansowanej analizie i transformacji obrazu pacjent z połowicznym niedowładem widzi na ekranie własne odbicie lustrzane, na którym niesprawna kończyna porusza się symetrycznie i w takim samym zakresie, jak sprawna.

Luna EMG

Robot do neurorehabilitacji

Luna EMG wykorzystuje reaktywną elektromiografię do treningu kory czuciowo-ruchowej. Ruch pacjenta jest aktywny – w oparciu o sygnały bioelektryczne (EMG) uzyskane z mięśni pacjenta. Luna EMG jest szczególnie skuteczna w pracy z pacjentami ze znacznymi deficytami, pozwalając na większe zaangażowanie jednostek motorycznych podczas aktywacji mięśni.

Główne wskazania do zastosowania Luny to:

 • Zwiększenie siły mięśni
 • Zwiększenie zakresu ruchu
 • Zwiększenie koordynacji

Oznacza to, że Luna jest szczególnie skuteczna u następujących pacjentów:

 • Udary mózgu
 • Niecałkowite urazy rdzenia kręgowego, rozszczep kręgosłupa
 • Stwardnienie rozsiane, ALS
 • Dystrofia mięśniowa Duchenne’a
 • Zaburzenia unerwienia obwodowego
 • Dysfunkcje dna miednicy (nietrzymanie moczu)
 • Urazy ortopedyczne
 • Rekonwalescencja pooperacyjna
 • I więcej

Stół do pionizacji

Bezpieczna pionizacja Pacjentów

Stół do pionizacji przeznaczony jest do stopniowego przemieszczania Pacjentów długo leżących do pozycji pionowej. Urządzenie jest wykorzystywane m.in. podczas wczesnej rehabilitacji po udarze.

Kula QMED

Urządzenie do wibroterapii

Wibroterapia, zwana terapią wibracyjną, jest rodzajem masażu, który polega na oddziaływaniu na ciało za pomocą dokładnie obliczonych drgań mechanicznych. Efektywność tego rodzaju zabiegu polega na dobroczynnym wpływie drgań na mięśnie oraz układ nerwowy. Indywidualnie dopasowane parametry wibracji mogą dawać efekt leczniczy, relaksacyjny albo treningowy.

Mirror Box

Terapia lustrzana

“Terapia lustrzana” (ang. mirror box therapy) wykorzystuje odbicie lustrzane do stworzenia złudzenia, że niesprawna lub amputowana kończyna porusza się w taki sam sposób, jak sprawna.

Podczas terapii lustrzanej stosowanej po udarze pacjent siada przy stoliku. Obie ręce spoczywają na blacie, a pomiędzy nimi, na środku i wzdłuż linii rąk, ustawione jest lustro. Lustro uniemożliwia patrzenie na obie kończyny jednocześnie, pacjent może w danej chwili obserwować wyłącznie to, co dzieje się po jednej stronie lustra.

W tym przypadku, przy słabszej lewej ręce, pacjent obserwuje swoją prawą rękę, a lewa pozostaje zasłonięta. Lustro odbija obraz prawej ręki, tworząc złudzenie, że pacjent widzi obie kończyny. Wszelkie ruchy prawej ręki, odbite w lustrze, sprawiają wrażenie, że lewa ręka również się rusza.

Metoda terapii lustrzanej przynosi pacjentowi ulgę od bólu oraz przyczynia się do osiągnięcia większej sprawności.

Schody dynamiczne

Regulowane schody rehabilitacyjne

Umiejętność chodzenia po schodach jest kolejnym etapem rehabilitacji Pacjentów, których zdolność poruszania została utracona lub upośledzona w konsekwencji urazów lub schorzeń.

Dynamiczne schody pozwalają na stopniowanie trudności w zależności do umiejętności pacjenta, co pozytywnie wpływa na motywację i postępy terapii. Płynna regulacja wysokości każdego ze stopni schodów, stabilna konstrukcja i prosta obsługa za pomocą pilota zapewniają komfort zarówno pacjenta, jak i personelu.