Ośrodek rehabilitacji ortopedycznej

Dane Narodowego Funduszu Zdrowia z 2019 r. dotyczące urazów narządu ruchu nie są optymistyczne - najczęstsze złamania i kontuzje powodują upadki spowodowane np. kłopotami z utrzymaniem równowagi i postępująca osteoporoza. W naszym kraju na chorobę powodującą osłabienie struktury kości choruje aż 2,1 mln osób po 50-tym roku życia, z czego ok. 1,7 mln stanowią kobiety (dane NFZ z tegoż roku). W 2019 r. doszło do ok. 120 tys. złamań związanych z osteoporozą, w tym 35 tys. stanowiły złamania szyjki kości udowej. Ograniczona aktywność ruchowa i strach przed kolejnym urazem sprawiają, że osoby w starszym wieku zamykają się w domu i wycofują się z życia społecznego. Jak temu zaradzić?

Pomocną dłoń Seniorom, którzy:

  • przebyli urazy w obrębie kości, stawów, mięśni,
  • mają wrodzoną lub nabytą dysfunkcję układu ruchu,
  • przebyli zapalenie narządów układu ruchu,
  • mają zmiany zwyrodnieniowe w obrębie narządów ruchu,
  • przeszli chorobę nowotworową któregokolwiek z narządów ruchu,
  • są po operacji układu ruchu (np. wszczepienie protez kończyn górnych lub dolnych),
  • zmagają się z następstwami zmian hormonalnych, które mają wpływ na układ ruchu

wyciąga zespół medyczny - diagności, lekarze i fizjoterapeuci w ośrodku rehabilitacji Comfort Life.

Na czym polega rehabilitacja ortopedyczna w naszym ośrodku?

Podopieczni naszej placówki zlokalizowanej w Ujeździe, niedaleko miast tj. Łódź, Piotrków Trybunalski i Tomaszów Mazowiecki otrzymują kompleksową pomoc, mającą na celu częściowe lub całkowite przywrócenie funkcji narządu ruchu oraz ułatwienie powrotu do aktywności życiowych utraconych w efekcie wypadków i  wrodzonych lub nabytych chorób. Aktywna współpraca pomiędzy wykwalifikowanymi zespołami skoncentrowana jest na realizacji indywidualnego dla każdego Pacjenta programu - wybrane metody rehabilitacji tj. terapia manualna, ćwiczenia fizyczne oraz zabiegi fizykoterapeutyczne mają za zadanie skrócić czas leczenia do minimum, zwalczyć lęki przed wyjściem z domu oraz zachęcić Pacjenta do samodzielnej pracy i ćwiczeń, które z kolei pomogą zapobiec kolejnym urazom.

Ośrodek rehabilitacji po endoprotezie Comfort Life to miejsce przyjazne Seniorom - w pięknych okolicznościach przyrody, wśród ludzi, dla których pomoc i opieka nad starszymi jest pasją, nie tylko pracą, w atmosferze przepełnionej serdecznością, w nowoczesnej placówce wyposażonej w najlepszy sprzęt wszystkie dolegliwości stają się wspomnieniem. Utrzymanie formy na dotychczasowym poziomie lub jej poprawa to dłuższe życie pełne radości.

fb