Klasyczna rehabilitacja ruchowa

KOLUMNA EASY CORE

Do ćwiczeń o zmiennym oporze Kolumna przyścienna Easy Core do ćwiczeń o zmiennym oporze dynamicznym. Ułatwia pracę w dysfunkcjach centralnego oraz obwodowego aparatu ruchu. Szczególnie dedykowana do ćwiczeń posturalnych w zespołach bólowych kręgosłupa.

BIEŻNIA REHABILITACYJNA

Do neurologicznej rehabilitacji ruchowej kończyn Bieżnia jest wykorzystywana do reedukacji chodu wraz z zespolonym systemem podwieszania i odciążenia wagi pacjenta (Lifter).

BIEŻNIA REHABILITACYJNA

Do poprawy m.in. koordynacji ruchowej W rehabilitacji przy użyciu trampoliny wykorzystuje się elementy stabilizacji, koordynacji i czucia głębokiego. Zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała pozwala jeszcze szybciej przywrócić Seniorom sprawność.

KLATKA UGUL

Kabina do ćwiczeń i zawieszeń UGUL przeznaczona jest do wykonywania ćwiczeń samowspomaganych, czynnych w odciążeniu, w odciążeniu z oporem, ćwiczeń czynnych z oporem z zastosowaniem systemów bloczkowo-ciężarkowych. Kabina umożliwia szczególne zastosowanie w usprawnianiu leczniczym schorzeń ortopedycznych, reumatologicznych i neurologicznych. Wyrób jest przeznaczony do stosowania przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę lub lekarza. Zbudowana jest z ośmiu prostokątnych ram, wypełnionych prętami tworzącymi siatkę o prostokątnych oczkach. Po zmontowaniu stanowi otwarty z jednej strony prostopadłościan. Przeznaczona jest do stosowania kinezyterapii indywidualnej z kilkoma pacjentami równocześnie.

SCHODY REHABILITACYJNE

Schody do nauki chodzenia z pochylnią służą do ćwiczeń i rehabilitacji osób, które utraciły zdolność chodzenia. Ćwiczenia przy pomocy schodów do nauki chodzenia z pochylnią korygują choroby i wady rozwojowe kończyn dolnych. Dzięki możliwości regulacji wysokości oraz rozstawu poręczy, idealnie nadają się do ćwiczeń dla dzieci i dorosłych. Konstrukcja schodów wykonana jest ze stalowych profili malowanych proszkowo. Stopnie schodów oraz pochylnia zostały pokryte gumową wykładziną antypoślizgową, co zapewnia bezpieczeństwo w trakcie wykonywania ćwiczeń.

TOR DO EDUKACJI CHODU

Po obu stronach toru znajdują się poręcze. Tor pozwala na precyzyjne dostosowanie wysokości poręczy zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Tor (podest) pokryty jest antypoślizgowym lakierem, po którego bokach znajdują się ściany z otworami, w których umieszcza się poprzeczki. Dzięki takiej konstrukcji terapeuta może łatwo i szybko różnicować poziom trudności toru.

Rowery rehabilitacyjne

Zaprojektowanie specjalnie dla osób, o ograniczonej sprawności ruchowej.
Poziome rowery treningowe są popularnym narzędziem do ćwiczeń wzmacniających. Typowe dla tych urządzeń jest szerokie siedzisko z oparciem, uzupełnione o uchwyty boczne. Pozycja jaką się przyjmuje, jest bardzo wygodna.

Stół do terapii dłoni

Do ćwiczeń manualnych
Tablice przeznaczone są zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci do ćwiczeń czynnych wspomaganych. Zwiększają przede wszystkim ruchomość stawów oraz siłę mięśni dłoni i palców.

Stół do tenisa stołowego

Zaprojektowany do nauki gry
Forma relaksu i zagospodarowania czasu wolnego dla bardziej sprawnych Pacjentów.